poniedziałek, 2 maja 2016

Lubię tak czasem ...

Zdarza mi się czasem nic nie robić , nigdzie się nie śpieszyć , mieć czas i  z wolna przeżywać to , co z sobą niesie każdy dzień . W tym czasie lubię  baaardzo obserwować swoje dzieci , patrzeć jak traktują siebie nawzajem ,jak się starają być dobrymi i poukładanymi dziećmi , jak się kłócą a także to , że jeden bez drugiego za chwilę  żyć nie może.  I czasem jak dziwnie i pusto jakoś tak, gdy nie ma ich w domu , ustaje gwar, nie słychać ''Mamo to , mamo tamto... "  Uwielbiam chwile spędzone razem z moimi dziećmi - na spacerach , czytaniu książek , wspólnym robieniu ciasta , wygłupach na kanapie , oglądaniu zdjęć , odrabianiu lekcji , graniu w gry . Macierzyństwo dawno już mam za sobą , to był cudny czas . Czas kiedy codziennie uczyłam się czegoś nowego od swoich dzieci a one ode mnie, czas którego w żaden sposób nie można zatrzymać . Macierzyństwo jednak  szybko przemija - jak pstryknięcie palcem .Już teraz w takim wieku snują plany o szkołach jakie im się marzą , a dodam , że mają 8 i 12 lat, prowadzą rozmowy między sobą , czego to w tych szkołach można się nauczyć. Wiecie , że aż czasem w oku łezka się zakręci  ??? Tym bardziej każdego dnia pielęgnuję  relacje między nami , przelewam na nich tę matczyną miłość , bo wiem ,że nadejdzie lada dzień i dziecięta rozjadą się po miastach   a mnie pozostaną tylko cudowne , wspaniałe wspomnienia ich dzieciństwa .
Zawsze razem :) Na dobre i na złe :) Bracia :) 
    Kocham mocno :) 
 XXXX

Pozdrawiam serdecznie i do miłego 24 komentarze:

 1. Piękny post!!! Życzę ci mnóstwa takich chwil, czas szybko leci trzeba cieszyć się chwilą!!! Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację , czas biegnie jak szalony ... I uważam , że dzieci zbyt szybko rosną :( Buziaki kochana :)

   Usuń
  2. Nawet mi nie mów, mój syn ma już 18 lat!!!!! Wiem co mówię:))))))

   Usuń
 2. Zazdroszczę Ci bardzo tego macierzyństwa. Zawsze się zastanawiałam jak to jest móc usłyszeć po raz setny w ciągu jednego dnia "Mamo, to; mamo tamto." Pewnie dla wielu matek jest to męczące, ja dałabym wszystko by móc choć raz poczuć to zmęczenie:-) Cóż nie wszystkim jest dane:-(
  Tak więc ciesz się tymi chwilami bo tak szybko przemijają:-)
  Pozdrawiam:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Absolutnie każda, ale to każda chwila spędzona z moimi chłopakami to dla mnie Boże błogosławieństwo :) Posiadanie dzieci to wielkie szczęście i nie wyobrażam sobie życia bez moich dzieci , to tak jakby odciąć obie ręce i nogi ...Szkoda , że nie możesz cieszyć się swoim potomstwem, i tu cisną się na usta obelgi na matki ?( o ile je można tak nazwać) które porzucają swoje dzieci ... Ciężki to temat i bardzo uwierający, więc nie będę go drążyć , bo obie wiemy o co chodzi. Dzieciństwo zbyt szybko mija niestety :(

   Usuń
 3. Skąd ja to znam, też mnie czasem takie myśli nachodzą. A moje dzieci są prawie o połowę młodsze - 7 i 5. Z rozmarzeniem wracam do tych chwil, kiedy mama była całym światem. Bo już teraz wiele rzeczy chcą robić sami. Z żalem żegnam ten okres, ale cóż poradzić... Buziaki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację , i moi chłopcy często wolą zrobić coś sami ( co mnie bardzo cieszy) np. ostatnio starszy ciągle stoi ze mną przy przyrządzaniu potraw i się uczy kucharzenia. Bo powiedziałam mu , że jeśli chce wyjechać do innego miasta ,aby uczyć się w szkole średniej , musi nauczyć się gotować , inaczej go nie puszczę z domu hehe . Bardzo to przyjął sobie do serca i pilnie się uczy . Uczę też utrzymywania po sobie porządku a nie bałaganienia w każdym możliwym kącie . Czym skorupka za młodu nasiąknie... Duży wpływ na zachowanie naszych dzieci , mamy my rodzice , to my kształtujemy ich osobowość i światopogląd . Musimy pogodzić się z tym ,że nasze dzieciaki dorastają ,że się zmieniają , ale to wciąż nasze dzieci , zmieniają się tylko ich oczekiwania wobec nas rodziców. Natomiast miłość do nich , bez względu na wiek , wciąż ta sama - silna i nierozerwalna.

   Usuń
 4. Piękne słowa. "W życiu piękne są tylko chwile" i dlatego musimy je celebrować. :) Czas tak szybko ucieka...Uściski! Kasia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie głupi stwierdził że "Życie to tylko chwila" . Kiedys gdy byłam młodsza nie bardzo to powiedzenie do mnie docierało :( Teraz gdy się "starzeję " rozumiem to powiedzenie literka po literce :( Pozdrawiam również Kasieńko :)

   Usuń
 5. Bardzo wzruszający post :) Ja mam chłopaków w podobnym wieku 8 i 11 lat i czasami jestem nimi zmęczona - cieszę się jak chcą np. jechać do babci, z przyjemnością zamykam za nimi drzwi, ale po wypiciu kawy w świętym spokoju już tęsknie za nimi i wtedy dopiero dociera do mnie, że nie potrafię spędzać bez nich czasu, że ich wrzaski i kłótnie są wpisane na stałe w porządek dnia. Bez nich się nie da żyć :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz całkowitą rację , życie bez dzieciaków i ich uśmiechniętych buziek ,to nie życie . Wiesz , czasem zasłużą sobie na karę , ale wystarczy spojrzenie w ich oczka i mięknę jak wata cukrowa... Nawet czasem gdy muszę na nich krzyknąć , to ten mój krzyk gdzieś zawsze grzężnie mi w gardle ... Nie potrafię ani się na nich złościć, ani wprowadzać surowych kar, faktem jest też to , że póki co - są w miarę grzeczni i poukładani , jeszcze wszystko może się zmienić :) Dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
 6. Dzieci wnoszą tyle radości w nasze życie...a ja żyję ze świadomością,że wychowuję moje dzieci nie dla siebie lecz dla świata...smutne ale prawdziwe.Jutro nasz ważny dzień Matura mojego pierworodnego i mimo że dorosły to martwię się o niego jakby był dzieckiem....jak ten czas leci?! Pozdrawiam Emilko:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację , czasem wystarczy popatrzeć na ich uśmiechnięte bużki i całe zło tego świata odpływa w siną dal , są lekiem na całe zło :) Trzymam kciuki , za powodzenie na maturze :) Moooocno :)

   Usuń
 7. Każdy dzień z naszymi bliskimi jest darem i powinniśmy każdą wspólną chwilę celebrować. Uśmiech własnego dziecka wynagradza wszystko co złe...
  ściskam majowo:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każda jedna chwila , dodana do siebie, splata nasze życie w jeden sznur pereł ... piękny lub brzydki ... Nie pozwolę , by ,moje dzieci wspominały mnie jako matkę wiecznie zapracowaną i nie miejącą dla nich czasu ... Dlatego wiele uwagi przykładam do ich wychowania i spędzania z nimi czasu :) Takie chwile właśnie są bezcenne ... Ściski N.

   Usuń
 8. No tak, "W życiu piękne są tylko chwile", a czas płynie nie ubłagalnie. Piękne słowa :)
  Pozdrawiam, Marta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj płynie , płynie ...Pozdrawiam również Martuś :)

   Usuń
 9. Otrzymałaś kochana piękny dar od Boga, podwójny.Tak jak piszesz zaraz dzieci się rozejdą, każde w swoją stronę, więc celebruj, świętuj, raduj się każdą chwilą z nimi spędzoną.A do tego pstrykaj zdjęcia kiedy się tylko da, to niezwykła pamiątka, której mi brakuje z mojego dzieciństwa.Ściskam Was mocno, miejcie się dobrze :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ooo mamy podobne spostrzeżenia co do zdjęć , też mam swoich mało :) Ale za to dzieci mam dosłownie tysiące , bardzo lubimy je wspólnie oglądać:) Buziaki skarbie :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Wspaniale, że są tak zżyci ze sobą. Wsparcie rodziny jest dla wszystkich wartością bardzo oczywistą, ale dopiero w dorosłym życiu tak na prawdę tego się doświadcza, kiedy zawodzą inni, a zawsze można liczyć na bliskiego krewnego. Wielka na pewno w tym Wasza jako rodziców zasługa.

  OdpowiedzUsuń
 12. Pięknie to napisałaś:) Jesteście wspaniałą rodziną! Pozdrawiam Ala

  OdpowiedzUsuń
 13. Taka rodzina to skarb. Porobiłaś piękne zdjęcia zdjęc :) Jestem nimi zachwycona.
  pozdrawiam, Ania

  OdpowiedzUsuń
 14. Zdecydowanie fundamentem wszystkiego jest rodzina. Śliczne zdjęcia.
  Pozdrawiam-D.

  OdpowiedzUsuń
 15. Szkoda,że nie zawsze doceniamy życie, rodzinę...

  Dałaś mi do myślenia

  Śliczne fotki
  i te małe nuny :):)

  OdpowiedzUsuń

Drogi gościu , dziękuję za pozostawiony komentarz , mam nadzieję, że niebawem zawitasz w moje progi ponownie.